Nové hřiště na plážový volejbal je po rekonstrukci

V sobotu 19.7. bylo slavnostně otevřeno nové beach volejbalové hřiště za sokolovnou. Otevření, které bylo spojeno s kolaudačním turnajem smíšených dvojic a opékáním kýty, se zúčastnil i starosta města, pan František Ondráček.

Hřiště bylo vybudováno ve spolupráci TJ Sokol Rajhrad a Města Rajhrad. Součástí výstavby bylo vybudování nových opěrných zdí kolem hřiště místo již polorozpadlých původních z pražců a výstavba oplocení. Také bylo nutno posunout hřiště na nohejbal a byl odstraněn travnatý pás mezi sokolovnou a hřištěm. Největší položkou byl pak speciální písek pro hřiště plážového volejbalu. Celkové náklady činili 598.628,- Kč.

Součástí výstavby hřiště byl i zdravotní a bezpečnostní řez stromů lemujících hřiště, což představovalo náklad 29.600,- Kč.

V příštím roce bychom rádi pořídili i zázemí pro hřiště - šatnu a sprchy.

Provoz hřiště bude v rámci TJ Sokol Rajhrad zajišťovat oddíl volejbalu.

Hřiště je již k dispozici široké veřejnosti. Zájemci si mohou rezervovat hřiště na telefonním čísle 721352591 nebo 775690980 za 100 Kč na hodinu s možností zapůjčení míče za 20 Kč. Rozvrh hracích hodin je umístěn na informační tabuli před sokolovnou.

Michaela Maršálková, Vladimír Ohlídal, TJ Sokol Rajhrad